Výměna ikonek

Katalogy Přidejte ikonku, banner, nebo web... SEO optimalizaceVYMENAIKONEK.MISTECKO.CZ - VYMĚŇTE S NÁMI VAŠI IKONKU - ZVYŠTE SI TAK ZDARMA SVŮJ PAGERANK A TÍM I POČET NÁVŠTĚVNÍKŮ

SEO optimalizace

Většina ranků (kromě Alexa a Compete Ranku) je založena na tématických zpětných odkazech. Tématický zpětný odkaz je odkaz, který směřuje na Vaši stránku ze stránky s podobným nebo stejným zaměřením. Určitě není od věci vyměnit si s těmito weby pár odkazů, nic se tím zkazit nedá. Obecně se doporučují textové odkazy, kde záleží na textu uvnitř párového <a> tagu. U obrázků s odkazem je správným krokem vyplnit i atribut title s výstižným pojmenováním obsahu stránky, na kterou odkazují. Pro Vás je důležité kolik webů odkazuje na Vaše stránky, ne kolik odkazů vede z Vašich stránek. Samozřejmě platí, že kvalitní stránky přidávají více na Vašem hodnocení. Katalogů je spousta a hodně z nich nemá dostatečné prolinkování jednotlivých sekcí, takže vám moc nepomůžou.

Úspěch v dnešní době závisí především na internetových vyhledávačích. Nespočet přístupů na Vaše stránky je realizováno právě přes ně. "Být vidět" je dnes nutnost, ovšem ne za každou cenu. Úmyslné přidávání desítek klíčových slov na stránku (i nezkrytých) je v mnoha případech za nějaký ten čas penalizováno ze strany vyhledávačů a je hodně těžké se dostat zpět na top pozice ve výsledcích vyhledávání.

Tématické zpětné odkazy hodně pomůžou, ale nejsou jediným krokem k první příčce. Algoritmy pro řazení výsledků ve vyhledávačích se stále mění, proto je důležité udržovat stránky moderně koncipované a být vždy před konkurencí. Sepsal jsem ze svých zkušeností pár nejdůležitějších bodů pro úspěšný web:

 • Stránky by měly být validní (bez chyb) a zobrazovat se ve všech prohlížečích stejně.
 • Obsah by měl být dobře stylizovaný a středně rozsáhlý. Duplicitní obsah může vašemu webu uškodit, proto bezhlavě nekopírujte texty z internetu a radši vytvořte svoje vlastní, unikátní. Nadpisy jednotlivých sekcí doporučuji dělat pomocí tagů <h1> případně <h2>,<h3>.
 • Obrázky by měly obsahovat v atributu "alt" výstižné pojmenování. Obrázky používejte pouze tam, kde je to opravdu nezbytně nutné - CSS styly dokáží už mnoho věcí plně nahradit. Moderní internetoví crawleři (roboti vyhledávačů) umí přečíst pouze text, obsah obrázků nepřečtou. To samé platí pro Flash weby.
 • CSS styly a JavaScripty umisťujte do externích souborů. Zdrojový kód se zmenší a zjednodušší.
 • Neodkazujte na stránky se škodlivým softwarem nebo spamem. Pro nedůvěryhodné servery lze použít v odkazu atribut rel="nofollow", kterému většina robotů rozumí.
 • Meta tagy jsou už nejspíše za zenitem. S meta tagem "keywords" nakládá dnes pouze vyhledávač Yahoo, meta tag "description" bych použil pouze na hlavní stránku - Google,(už i) Seznam ochotně indexují.
 • Název <title> by měl být pro všechny Vaše stránky unikátní. Měl by stručně vystihovat obsah dané stránky.
 • URL adresa by měla být srozumitelná pro návštěvníky i pro internetové crawlery. http://www.mojedomena.ltd/?p=1&s=5 by se v nejlepším případě mohla nahradit za http://www.mojedomena.ltd/zpravy/policie-zatkla-celosvetove-hledaneho-cizince/. Tohoto výsledku lze dosáhnout přes hojně používaný mod_rewrite. Obecně se doporučuje méně než 4 lomítka v adrese.
 • Pokud ještě Vaše stránky nemají svůj sitemap (mapu stránek), vytvořte jí. Ulehčíte tak práci vyhledávačům při indexování obsahu.
 • Soubor robots.txt by měl na kořeni Vašeho webu minimálně existovat, v lepším případě by měl internetovým robotům říkat, co mohou indexovat a co ne.
 • Dobrá navigace, design a kvalitní obsah stránek Vám zaručí spokojenost návštěvníků, kteří se k Vám budou rádi vracet.